Zakładki:
Fajne
sobota, 03 czerwca 2006
Fotki

Wszystkie sznaucery są śliczne, a te akurat są z hodowli Happy Dog.

Zapraszamy na ich stronę:

www.happy-dog.republika.pl

Pozdrawiam!!!

19:35, tyna_martyna , Fotosy
Link Dodaj komentarz »
Który dla ciebie?
 • Jeżeli masz małe mieszkanie to najlepiej kup sobie sznaucera miniaturowego. Nie pogardzą też większą przestrzenią. Czują się wszędzie dobrze jeżeli mają dobrego opiekuna.

 • Jeżeli masz małe mieszkanie i nie chcesz całkem małego psiaka dobry dla Ciebie będzie sznaucer średni. Jednak najlepiej się czuje w większych mieszkaniach lub w domach.

 • Jeżeli masz duże mieszkanie lub dom i lubisz duże, piękne psiaki to najlepiej będzie jeżeli sprawisz sobie przyjemność czyli kupisz sobie sznaucera olbrzyma. Jeżeli nie chcesz dużego psiaka to spraw sobie któregoś z wymienionych wcześniej przeze mnie psiaków.

Sznaucer olbrzym.

Sznaucer olbrzym - jedna z ras psów, należąca do grupy psów w typie pinczera, sznaucera i psów molosowatych, szwajcarskich psów pasterskich wraz z innymi rasami.Zaklasyfikowana do sekcji psów w typie pinczera i sznaucera w podsekcji sznaucerów.

Pochodzenie rasy i krótki rys historyczny

Najprawdopodobniej przodkiem sznaucera olbrzymiego była stara górnobawarska odmiana psa wiejskiego, używanego do zaganiania i stróżowania. Przed drugą wojną światową hodowlę rozwinął Calaminus, który nigdy nie ujawnił z jakimi rasami krzyżował osobniki hodowlane. Aby uzyskać odpowiednią maść i uszlachetnić sylwetkę, pewne jest, że do krzyżowania użył czarnego doga niemieckiego. Spekuluje się, że użyte zostały także pudle duże.

Użytkowość

Początkowo psy te były hodowane tylko na terenach wiejskich przez chłopów wykorzystujących je do stróżowania gospodarstw, a także pilnowania wozów browarskich (stąd dawna nazwa sznaucer piwny).

Temperament

Odważny, rodzinny, niezawodny stróż i obrońca, który potrzebuje zdecydowanego podejścia.

Budowa
 • głowa: oglądana ze wszystkich stron powinna być prostokątna, długa, szlachetna w wyrazie
 • oczy: ciemnej barwy, owalne
 • uszy: wysoko osadzone, w kształcie litery "V", załamane (dawniej kopiowane)
 • tułów: zwarty, klatka piersiowa umiarkowanie szeroka, owalna w przekroju. Kłąb mocny, wyraźnie zaznaczony, powinien łagodnie przechodzić w płynną i prostą linię grzbietu. Front z wyraźnie zaznaczonym przedpiersiem
 • ogon: osadzony wysoko (dawniej kopiowany)
Szata i umaszczenie

Okrywa włosowa szorstka, twarda, gęsta. Składa się z gęstego podszerstka i włosa okrywowego. Cechami charakterystycznymi są broda na kufie i krzaczaste brwi. Najczęściej spotykane umaszczenie to czarne w całości, rzadziej spotykane są osobniki o umaszczeniu pieprz i sól.

Wymiary

- wysokość w kłębie: suki: 60-65, psy: 65-70 cm;

- waga: ok.35 kg.

Utrzymanie

Konieczność systematycznego trymowania sierści.

Popularność w Polsce

Rasa popularna

Ciekawostki

Za oficjalną datę powstania rasy (wg E. Harmsa) można przyjąć rok 1910, kiedy do hodowlanej księgi Klubu Sznaucera i Pinczera wpisano trzy suki i sześć psów.

Dla kogo?

Najlepszym właścicielem dla tego psa będzie osoba prowadząca aktywny styl życia, która miała już wcześniej kontaky z psami i będzie umiała wychować dość niezależnego sznaucera.

Sznaucer miniaturowy.

Sznaucer miniaturowy - jedna z ras psów, należąca do grupy psów w typie pinczera i sznaucera, molosowatych, szwajcarskich psów pasterskich i innych ras. Zaklasyfikowana do sekcji psów w typie pinczera i sznaucera w podsekcji sznaucery.

Pochodzenie rasy

Sznaucer miniaturowy pochodzi od małych psów o szorstkim owłosieniu, używanych do stróżowania przy gospodarstwach wiejskich południowych Niemiec i Szwajcarii już w XIX wieku. Wtedy jeszcze pies ten określany był jako szorstkowłosy pinczer karłowaty. Odznaczały się one dużą odwagą, czujnością i skutecznościa w tępieniu gryzoni. Początowo sznaucery miniaturowe i affenpinczery traktowane były jako jedna rasa. Jednak affenpinczer posiada cechy psa karłowatego, a sznaucer miniaturowy nie powinien ich mieć. Na jednej z wystaw kynolog Josef Berta odnalazł pewnego sznaucera miniaturowego i to właśnie on przyczynił się do oddzielenia tych ras.

Użytkowość

Pies towarzyszący, nadający się także do sportów jak agillity, frisbee, a także obedience. Pies stróżujący.

Temperament

Sznaucer miniaturowy ma charakter sznaucera średniego z piętnem temperamentu i zachowania małego psa. Mimo swojej wielkości, należy go traktować tak jak jego większych pobratymców. Psy tej rasy bardzo mocno przywiązują się do swojego właściciela. Inteligencja, pewność siebie, wytrwałość i czujna uwaga, czynią z niego doskonałego psa do towarzystwa i psa stróżującego. Może przebywać w ciasnych mieszkaniach.

Budowa

Sznaucery miniaturowe mają wszystkie cechy większych sznaucerów i stanowią ich pomniejszenie. Miniatura powinna być pozbawiona defetów ras karłowatych takich jak kulista czaszka, wyłupiaste oczy, cienka kość, krótka, spiczasta kufa. Sznaucer miniaturowy powinien być zwartym, grubokościstym psem.

 • głowa: długa, mocna, stanowiąca połowę długości grzbietu. Czoło płaskie, guz potyliczny niewidoczny. Kufa długa, zakończona w formie ściętego klina. Stop wyraźnie zaznaczony. Kulista czaszka i krótka, spiczasta kufa są wadami.
 • oczy: jak najciemniejsze dla wszystkich umaszczeń, nieduże, owalne, osadzone frontalnie. Wadliwe jest oko duże, okrągłe, a w szczególności wyłupiaste.
 • uzębienie: powinno być kompletne. Zgryz nożycowy. Zęby powinny być duże, białe i zdrowe. Zęby malutkie, źle wyształcone, noszące ślady przebytych chorób są wadami.
 • uszy: wysoko osadzone, załamane w połowie, w kształcie litery V, przylegające wewnętrzną krawędzią do głowy. Dawniej uszy były kopiowane - obecnie jest to zabronione.

Szata i umaszczenie

Składa się z miękkiego podszerstka i twardego włosa pokrywowego. Włos pokrywowy powinien być twardy, gęsty, ani kręcony, ani nastroszony. Przy dotyku powinien lekko odstawać, jakby sprężynował. Włos powinien być twardy na całym ciele. Na kufie tworzy typową, twardą brodę, a nad oczami krzaczaste brwi. Wzorzec przewiduje cztery rodzaje umaszczenia sznaucerów miniaturowych: czarne, czarno - srebrne, "pieprz i sól" i białe.

Zdrowie

Ta rasa jest bardzo odporna na warunki pogodowe i wiele chorób. Zasadniczo nie występują u nich choroby wrodzone. Czasem mogą chorować na choroby skóry, w starszym wieku na jaskrę.

Pielęgnacja

Sznaucera miniaturowego trzeba regularnie szczotkować i trymować. Kąpiel niezbyt często - tylko w razie potrzeby.

Co to rodowód?

Rodowód - genealogia, początek, pochodzenie. Również: historia rodu, uwzględniająca jego pochodzenie i kolejne następstwo pokoleń

Powklejam kilka fotek sznaucerów:

kliknij tu, aby zobaczyć zdjecie pełnej jakościMiniaturowe.Pieprz i sól.

kliknij tu, aby zobaczyć zdjecie pełnej jakościOlbrzym. Piękny.Czarny.

kliknij tu, aby zobaczyć zdjecie pełnej jakościSznaucer średni. Pieprz i sól.

kliknij tu, aby zobaczyć zdjecie pełnej jakości

kliknij tu, aby zobaczyć zdjecie pełnej jakościSznaucerek miniatórka. Szczeniaczek.

wtorek, 30 maja 2006
O rasie

Sznaucer średni - jedna z ras psów.

Pochodzenie rasy i krótki rys historyczny

Sznaucery pochodzą ze znanych z hodowli owiec i bydła obszarów Bawarii i Witembergii na południu Niemiec, gdzie można natrafić na wzmianki o średnim sznaucerowatym psie już w XVI w. Dawniej dotrzymując kroku koniom, towarzyszył dyliżansom w długich trasach, potrafił także zwalczać plagę myszy i szczurów w miastach. Zyskał uznanie, bo łatwo go było szkolić, a praca z nim należała do przyjemności.

Użytkowość

pies stróżujący i towarzyszący

Temperament

Energiczny i pojętny, niezawodny stróż i obrońca, wymaga jednak zdecydowanego podejścia.

Budowa
 • głowa: mocna, wydłużona, zwężająca się stopniowo od oczu do wierzchołka nosa. Kufa ma kształt umiarkowanie ściętego klina
 • oczy: ciemnej barwy, owalne
 • uszy: wysoko osadzone, w kształcie litery "V", załamane (dawniej kopiowane)
 • tułów: zwarty, klatka piersiowa umiarkowanie szeroka, owalna w przekroju. Grzbiet krótki, lekko opadający ku tyłowi.
 • ogon: osadzony wysoko (dawniej kopiowany)
Szata i umaszczenie

Okrywa włosowa szorstka, twarda, gęsta. Składa się z gęstego podszerstka i włosa okrywowego. Cechami charakterystycznymi są broda na kufie i krzaczaste brwi. Najczęstsze umaszczenie to pieprz i sól, rzadziej całkowicie czarne. Białe plamy na głowie, piersi i kończynach są niepożądane.

Wymiary

- wysokość w kłębie: suki i psy: 45-50 cm;

- waga: 14-20 kg.

Utrzymanie

Konieczność systematycznego trymowania sierści.

Zobacz też
Strona Główna!!!: )

Witam wszystkich na tym blogu!!!

            Witam wszystkich wielbicieli sznaucerków i tych, którzy nimi będą!!! Mam nadzieję, że blog się spodoba.

Co tu można znaleść:

-jak wychować

-który dla ciebie

-fotki sznaucerów

-championy

-co to rodowód

-i wiele innych